3 bylinky pro posílení imunity

Určitě se zaměřte na to, abyste ještě před příchodem chladného počasí dostali do těla potřebné vitamíny a minerály.

Prvně je důležité mít vyváženou a pestrou stravu, dopřát si dostatek spánku, chodit na procházky do přírody, dodržovat základní hygienická pravidla (například mytí rukou), ale také dostat do těla látky, které podpoří správnou funkčnost imunitního systému. Určitě se vyplatí vsadit na sílu těchto tří bylinek.

Bylinky byste měli na podzim a v zimě svému tělu dopřávat na denní bázi, protože se tím posílí obranyschopnost organismu, a tím pádem se stane organismus odolnější vůči běžným virovým infekcím. Uvedené bylinky působí pomalu, ale mají dlouhodobý účinek, ovšem je nezbytné je dostávat do těla pravidelně, aby se účinek dostavil.

Reishi

Reishi je houba nesmrtelnosti, která dokáže zlepšit a doladit imunitní odpověď těla. Doporučuje se především lidem se slabými plícemi či chronickými záněty dýchacích cest. Posiluje oběhový systém a jedná se o legendární adaptogen, jenž slouží pro zvýšení celkové odolnosti. Připravte si z reishi spíše čaj než tinkturu, protože v případě tinktury by mohly být některé její léčivé vlastnosti zničeny.

Houbu dejte na několik hodin vařit, aby se z ní plně extrahovaly polysacharidové sloučeniny, což jsou aktivní imunomodulační sloučeniny. Chuť čaje je mírně hořká, takže klidně do něj přidejte i bylinky, jako jsou astragalus, lékořice či skořice.

Příprava: odvar, sirup, konzervovaná směs

Účinky: imunitní tonikum, antivirové, antibakteriální, protizánětlivé, antioxidantní, anti-úzkostlivé, kardiotonické, jaterní

 

Bezinka

Bobule z bezinky jsou považovány za jedny z nejcennějších imunitních tonik, neboť jsou účinné, vyživující a také chutné. Připravuje se z nich tmavě fialový sirup, který vás chrání před nachlazením, chřipkou a virovými infekcemi.

Pokud si dáváte bezinkový sirup během nemoci, podporujete tím léčbu, neboť bezinka jako taková dokáže prolomit horečku a eliminuje hleny v dýchacích cestách. Studie ukazují, že zkracuje také délku a snižuje závažnost symptomů při nachlazení a chřipce. Bezinka je vhodná i pro děti od jednoho roku.

Příprava: sirup, tinktura, odvar z bobulí, med

Účinky bobulí: imunitní stimulant, imunitní tonikum, antibakteriální, antivirové, antioxidantní, diaforické, protizánětlivé

Účinky květin: imunitní tonikum, antivirové, protizánětlivé, diaforické, svíravé

 

Česnek

Česnek se používá jako léčivo více než pět tisíc let. První zmínky o česneku jsou z dob, kdy egyptští dělníci stavěli pyramidy, a svou imunitu tehdy podporovali právě česnekem. Později byl česnek využíván v období první světové války, kdy díky němu přežily tisíce lidí nakažených různými infekcemi.

Česnek v současné době nechybí v žádné kuchyni. Jedná se o antimikrobiální bylinu, která je vysoce účinná při prevenci infekcí, jako jsou nachlazení a chřipka, a infekcí zažívacího traktu. Pravidelné užívání česneku snižuje výskyt běžného nachlazení a dokáže bojovat proti různým patogenním bakteriím, houbám a prvokům.

Příprava: syrový, tinktura

Účinky: imunitní tonikum, imunitní stimulant, antimikrobiální, diaforický, hypotenzní (snižuje krevní tlak)

Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.