10 potravin pro pevnou erekci

muz-s-zenou-v-naruci
foto: Pixabay.com/LONGZU

Víte, co stojí za tím, že někdy nestojí? Občasné selhání může být pro muže prvním varováním, že něco s jejich zdravím, a to nejen sexuálním, není v pořádku. Nepříznivými faktory ovlivňujícími schopnost dosáhnout erekce jsou často vyčerpání, stres, psychologické problémy, cukrovka, obezita, kouření, nadměrné pití alkoholu a také užívání některých léků. Potíže s erekcí zároveň někdy indikují kardiovaskulární chorobu.

Pokud můžete uvedené nepříznivé vlivy vyloučit, zřejmě u vás došlo k poklesu hladiny testosteronu v těle. Obnovit jeho dostatečnou produkci pomáhají některé bylinky, především kotvičník zemní, maca nebo škornice šípolistá. Jestliže však na bylinky moc nejste, doplňujte nutrienty potřebné pro zdravé sexuální funkce prostřednictvím vhodných potravin. Nezapomínejte určitě na deset následujících:

 1. Červená řepa
  Obyčejná řepa je naprosto neobyčejná obsahem dusíkatých sloučenin, které se v žaludku mění na oxid dusnatý. Ten dilatuje cévy a zvyšuje průtok krve do penisu. Na tomto principu funguje Viagra, řepa je však mnohem levnější a zdravější.
 2. Vodní meloun
  Meloun je skvělé letní ovoce s vysokým podílem aminokyseliny L-citrulin. Když konzumujete melouny, vaše tělo převádí L-citrulin na aminokyselinu arginin, která pomáhá zvýšit tvorbu testosteronu a zlepšuje účinek oxidu dusnatého.
 3. Olivový olej
  Za tím, že jsou Italové či Španělé považováni za výborné milence, stojí možná obliba olivového oleje ve středomořských kuchyních. Olivový olej obsahuje převážně mononenasycené mastné kyseliny, které indukují vyšší hladinu testosteronu.
 4. Granátové jablko
  Granátová jablka mají příznivý vliv na kardiovaskulární zdraví, zlepšují průtok krve a tvorbu oxidu dusnatého, zpomalují usazování arteriálního plaku. Zvyšují produkci testosteronu a také sexuální apetit.
 5. Oves
  Ovesné vločky možná nejsou na první pohled příliš sexy potravinou, ale dodají tělu spoustu energie a přírodní steroidy a saponiny. Tyto živiny udržují zdravou zásobu testosteronu v těle. Studie ukázaly, že oves pomáhá uvolňovat vázaný testosteron v krvi.
 6. Brukvovitá zelenina
  Kapusta, zelí nebo brokolice jsou zásobárnou řady vitamínů a minerálů, které přirozeně pomáhají zvyšovat tvorbu hormonů. Složky jako jsou L-arginin nebo komplex vitamínů skupiny B jsou nutričně důležité zejména pro mužské zdraví.
 7. Avokádo
  Na rozdíl od většiny ostatních druhů ovoce typických vysokým obsahem sacharidů je avokádo napumpováno mononenesycenými mastnými kyselinami, který je důležitý pro tvorbu testosteronu. Stejně důležité jsou v něm i vitamíny A, K2, C, B2, B5, B6 a minerály zinek, hořčík a měď.
 8. Dýňová semínka
  Semena dýně patří mezi nejbohatší zdroje zinku. Tento prvek hraje roli v tisících různých enzymatických reakcí v těle. A to včetně těch, které se podílejí na produkci testosteronu.
 9. Kakaové boby
  Nepražené kakaové boby jsou nejlepším mlsáním. Oplývají hořčíkem, zinkem a mědí, tedy minerály nezbytnými pro správnou činnost reprodukční soustavy. Obsažený L-arginin zase pomáhá tělu vytvářet bílkoviny a stimuluje uvolňování přírodních mužských hormonů.
 10. Česnek
  I když česneku byste se kvůli jeho intenzivnímu aromatu měli bezprostředně před milostnými hrátkami vyhnout, dopřávejte si jej kdykoliv jindy v hojné míře. Je v něm totiž sloučenina diallyldisulfid, která zlepšuje tvorbu hormonů stimulujících produkci testosteronu.

Jak vidíte, možností, čím se krmit, aby se vaše mužská pýcha zaskvěla v plné síle, je opravdu hodně. Stačí si jen vybrat.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.