Search
Close this search box.

Jaké sporty můžete dělat v létě?

Zdroj: Freepik.com

S létem se kromě opalování, lenošení, přejídání zmrzlinou či grilování pojí samozřejmě i letní sporty. Nabídka je opravdu rozmanitá, věnovat se můžete jak vodním sportům, tak třeba badmintonu či tenisu – klasickému i stolnímu, a zaplavit tak své tělo přívalem endorfinů. 

Kromě běžně známých sportů se s velkou oblibou v posledních letech setkává například wakeboarding nebo discgolf. Naštěstí je léto dostatečně dlouhé, a tak s trochou snahy zvládnete vyzkoušet všechny letní sporty, které vás napadnou. 

Letní sporty pro začátečníky

Pokud se neřadíte k vášnivým sportovcům, chtělo by to začít zlehka. Ideální volbou pro vás je plavání. Tato oblíbená dovolenková aktivita totiž není nijak fyzicky náročná. Vše si můžete přizpůsobit své fyzičce. Nemluvě o tom, že vás plavání příjemné ochladí a skvěle protáhne ochablé zádové svalstvo. 

Pokud patříte k milovníkům míčových sportů, zkuste si s přáteli zahrát stolní tenis. Jedná se o zábavnou aktivitu, kterou po chvilce zvládne každý. Jestliže se však nenacházíte v blízkosti pingpongového stolu a stolní tenis tak nepřipadá v úvahu, věnujte se badmintonu. Stejně jako stolní tenis, tak i badminton se hraje na dvou polovinách oddělených sítí. Pokud se však tomuto sportu nevěnujete profesionálně, zcela bez problému si badminton můžete zahrát i mimo síť. Postačí vám k tomu raketa, košíček, spoluhráč a bezvětrné počasí.  

Tenis aneb sportujte s elegancí

Pokud si troufáte vyzkoušet i náročnější letní sporty, než které byly zmíněny výše, věnujte se tenisu. K tenisu už kromě rakety, míčku a sítě budete potřebovat i značnou šikovnost, abyste se alespoň párkrát trefili tam, kam máte. Tenisovou hru můžete uspořádat ve dvou nebo čtyřech hráčích. Říká se, že tenis je jedním z nejelegantnějších sportů, o důvod navíc si ho zahrát. Mimo jiné si skvěle zlepšíte kondičku i taktické myšlení.

Inovativní favorité posledních let

V posledních letech se během letního období s velkou oblibou setkává wakeboarding. Jedná se o kombinaci vodního lyžování se surfingem, kdy je sportovec na prkně tažen pomocí vleku či lodě. Otrlí jedinci si kromě jízdy dopřávají i adrenalin v podobě různých kaskadérských kousků, případně alespoň výskoků.

Dalším inovativním sportem je mix tradičního frisbee a golfu neboli discgolf. Do země se upevní speciální koše a vaším úkolem je se do nich pomocí létajícího disku trefit. S největší popularitou se discgolf setkává v Americe, vyzkoušet ho ale můžete i tady v Česku. Nezáleží na tom, kolik vám je let nebo jakou fyzickou zdatností oplýváte, tento sport je vhodný pro všechny.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám