Search
Close this search box.

Jak utlumit nevolnost při cestování? Máme osvědčené tipy pro vaše pohodlí

Zdroj: Freepik.com

Cestování pro některé lidi představuje výzvu v podobě nevolnosti. Nezáleží, zda cestujete autem, letadlem, lodí nebo vlakem, nevolnost může způsobit nepříjemné příznaky, jako jsou závratě, zvracení a pocit nepohody. Naštěstí existuje několik osvědčených tipů, které vám mohou pomoci utlumit nevolnost.

Vyberte správné místo

Během cestování se snažte posadit tak, abyste mohli zaujmout co nejstabilnější polohu. Například v letadle si vyberte sedadlo poblíž křídel, které je nejméně citlivé na turbulence. V autě si zvolte sedadlo vpředu, kde je méně pohybů a otřesů. Zkuste si najít místo, které vám přináší pocit stability a minimalizuje pohyby, které by mohly vyvolat nevolnost.

Sledujte horizont

Během cestování se zaměřte na fixní bod ve vzdálenosti, jako je horizont nebo pevný předmět v dálce. Tímto způsobem budete mít pevný vizuální bod, který pomáhá vašemu mozku udržet stabilitu a snižuje pocit nevolnosti spojený s pohybem.

Snažte se udržet hlavu v klidu

Během cestování se vyvarujte nadměrnému otáčení hlavy, prudkým pohybům a zbytečnému otáčení. Držte hlavu co nejstabilněji a minimalizujte pohyby, které by mohly vyvolat nevolnost. Pokud je to možné, opřete se o opěradlo nebo opěrný bod, abyste udrželi stabilní pozici. Během cesty si nečtěte, vaši nevolnost by to mohlo zhoršit.

Otevřete okno 

Dobrá cirkulace vzduchu může pomoci nevolnost utlumit. Otevřete okno ve vozidle nebo na lodi, abyste měli přístup k čerstvému vzduchu. V letadle použijte vyústění ventilace nad sedadlem, abyste u sebe měli proudící vzduch. Čerstvý vzduch může pomoci uklidnit žaludek a snížit nevolnost.

Využijte přírodní léčiva

Existuje několik přírodních léčiv, která mohou pomoci utlumit nevolnost. Například zázvor je známý svými účinky proti nevolnostem. Můžete zkoušet žvýkat zázvorový bonbón, pít zázvorový čaj nebo použít zázvorový olej. Také mátový čaj nebo jeho esenciální olej může pomoci uklidnit žaludek. Je však vždy vhodné poradit se s lékařem nebo lékárníkem, zda jsou tato přírodní léčiva vhodná pro vás.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat