Search
Close this search box.

Byliny pozitivně ovlivňující menstruační cyklus

Zdroj: Freepik.com

Znepříjemňuje vám život bolestivá menstruace? Zaměřte se na bylinky na menstruaci, které vám pomohou, pročistí tělo a uklidní hormonální nerovnováhu.

Maliník

Čaj z listů maliníku funguje proti nepravidelné menstruaci, udržuje hormonální rovnováhu v těle a podporuje činnost ženských orgánů. Často je označován za ženskou bylinku, jelikož ulevuje od bolesti a vyrovnává hladinu estrogenů. Můžete ho připravit ze sušených nebo čerstvých lístků a následná konzumace se doporučuje po louhování, čaj by měl být ještě vlažný.

Užívejte ho preventivně nebo při potížích. Ještě silnější účinek má výtažek z pupenů maliníku. Doporučuje se v případě, že vám menstruace vynechala nebo trpíte problémy s vaječníky. Výtažek zabraňuje křečím v děloze a pomáhá proti chronickým zánětům.

Kontryhel obecný

Kontryhelový čaj upravuje menstruační cyklus, nadměrné krvácení, tlumí křeče a je obohacen o protizánětlivé účinky. Kontryhel je bezpečná a chutná bylinka, kterou můžete pít dlouhodobě bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

V první polovině cyklu podporuje ovulaci a v té druhé pomáhá předcházet PMS, zlepšuje stav dělohy, a tím zvyšuje šanci na početí.

Řebříček obecný

Čaj z květů napomáhá pravidelnosti menstruačního cyklu, potlačuje křeče, podporuje tvorbu progesteronu a zastavuje nadměrné krvácení při menstruaci. Konzumujte vždy dva až tři dny před začátkem menstruace.

Hluchavka bílá

Je skvělá při silné a bolestivé menstruaci, výtoku a zánětech, zmírňuje předmenstruační migrény a v neposlední řadě bojuje proti depresím. Čaj z hluchavky se doporučuje pít několik dní před menstruací i v jejím průběhu.

Andělika čínská

Extrakt z kořene přispívá k rovnováze ženských hormonů, zabraňuje vysušení poševní sliznice a využívá se při nedostatečné, nepravidelné nebo silné menstruaci.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat