Search
Close this search box.

6 tipů, jak se více hýbat v průběhu jara

Zdroj: Freepik.com

Během zimního období člověk často zleniví, nesportuje a tráví více času s knížkou nebo u filmu. Teď máte šanci to napravit, jaro vám přináší spoustu nových možností, jak být znovu aktivní. Přinášíme tipy k zapojení pohybu do každodenního života a inspiraci, jak být spokojenější a plní energie.

Procházky a výlety do přírody

Po celé České republice je mnoho krásných míst, lesů a parků. Procházka na čerstvém vzduchu, rychlá chůze nebo výlet s celou rodinou, co může být víc? Pokud máte doma pejsky, vezměte je vyběhat na pole, běžte se projít, načerpejte novou energii a zbavte se negativních myšlenek.

Běh

Jarní měsíce patří mezi nejlepší volbu pro začátek běhání. Teplota vzduchu je ideální, žádný mráz ani tropické teploty, je to tedy perfektní pro někoho, kdo s běháním teprve začíná. Pro kvalitní běh jsou vhodné sportovní boty určené přímo na sport nebo běhání, rozhodně nepoužívejte vycházkové nebo látkové tenisky. Intenzita běhání by měla být zhruba 40 minut v tempu, které vám vyhovuje. Nežeňte se zbytečně za kilometry nebo vzdáleností, pohyb má být zábava a odpočinek, díky kterému získáte větší vytrvalost, pročistíte si hlavu a odbouráte z těla stres.

Jízda na kole

I cyklistika je ideálním prostředkem k pohybu, podpoří fyzickou kondici, zlepšuje aerobní kapacitu, snižuje riziko srdečních onemocnění a spaluje přebytečné kalorie. Při pomalejším tempu ze sebe člověk vydá přibližně 500 kcal, a pokud jízdou na kole strávíte alespoň hodinu, pokoříte tím energetickou náročnost běhu. Jestliže jezdíte i na těžko přístupná místa, vaše nohy dostanou pořádně zabrat.

Kolečkové brusle

Univerzální sport pro děti i dospělé je klasifikován jako jeden z nejbezpečnějších sportů a s nejmenším rizikem zranění. Pokud nemůžete ze zdravotních důvodů běhat, jsou pro vás brusle skvělou volbou, jelikož tolik nezatěžují kolena, jsou proto vhodné i pro seniory. Jízda na bruslích snižuje napětí, uvolňuje stres, odstraňuje přebytečné kalorie a obnovuje svalstvo.

Venkovní hřiště

Silovým cvičením podpoříte vznik svalové hmoty a cvičení s vlastní váhou aktivně posiluje celé tělo. Výhodou venkovního hřiště je pobyt na čerstvém vzduchu, skvělá dostupnost po celý den i noc a výborná komunita lidí, kteří vám rádi se cviky poradí. Nebojte se z workoutu udělat plnohodnotnou náhradu za posilovnu.

Cvičte na zahradě

Pokud nemáte čas na návštěvu sportovního centra nebo posilovny, využijte zahradu. Spojte pobyt na sluníčku s čerstvým vzduchem a klidným místem pouze sami pro sebe. Najděte to, co vás baví, zkuste pilates nebo jógu, posilujte, zacvičte si například full body workout podle videí, kterých je na internetu spousta.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám