Search
Close this search box.

5 způsobů, jak pečovat o pokožku v zimě

Zdroj: Freepik.com

Zima je pro naši pokožku nejnáročnějším ročním obdobím. Produkuje menší množství mazu, ztenčuje se její ochranná vrstva, nemluvě o nedostatku vlhkosti. Kromě topení doma a v práci se musí vyrovnávat s mrazem, sněhem a větrem venku. Následkem jsou popraskané rty, vysušená pokožka a ruce. I proto byste se měli o pleť začít starat hned. Víte, jak?

Jak se starat o obličej

V zimě chraňte svůj obličej produkty s vyšším podílem lipidových složek. Ideální jsou krémy s rostlinnými oleji, bambucké máslo či tělový olej. Ráno před odchodem do práce nezapomínejte na denní krémy, které pleť ochrání před mrazem, navíc vám zajistí nutnou ochranu.

Večer se nezapomínejte odlíčit a vyčistit pleť. Poté aplikujte vyživující sérum, noční krém či pleťový olej. Zhruba jednou týdně použijte kvalitní pleťovou masku. 

Jak se starat o rty

V zimě trpí i vaše rty – nejen popraskáním z větru, ale také třením o šálu. Nepoužívejte na ně pouze klasické balzámy na rty, ale i vrstvu medu či bambuckého másla. Právě máslo se rychle vsákne a vaše rty nepopraskají. Jednou týdně si dopřejte peeling z medu a cukru.

Jak se starat o tělo

V zimě svému tělu dopřejte teplou sprchu či koupel. A protože může horká voda narušit ochrannou vrstvu pokožky, vždy ji nezapomeňte pořádně promazat. Některé éterické olejíčky si můžete přidat přímo do vany.

Jak se starat o vlasy

V zimě jsou namáhány také vlasy. I proto je nezapomínejte hydratovat kvalitními kondicionéry, vlasovým sérem či maskou.

Jak se starat o ruce

Ve chvíli, kdy začne být venku zima, začněte nosit rukavice. Alespoň jednou či dvakrát denně používejte hydratační krém nebo rostlinný tělový olej. Na opravdu suché a popraskané ruce vyzkoušejte olejový zábal.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám