Search
Close this search box.

Ženšen jako bylinka, kterou ženy ocení (a muži také)

Zdroj: Freepik.com

Ženšen je na první pohled nehezký kořen, který působí proti únavě, dodává energii, podporuje činnost mozku a odolnost organismu proti stresu. Navíc přispívá k přirozené obranyschopnosti a udržení normální sexuální funkce – a to jak u žen, tak i mužů.

Síla země v podobě člověka – to je význam čínského slova ženšen. Jde o kořen rostliny, který může být dlouhý až 20 cm a silný 3 cm. Tato rostlina obsahuje přes 70 saponinů (látek s mnoha příznivými účinky), dále pak antioxidanty, polysacharidy, peptidy a vitamíny.

Ženšen jako elixír mládí

V Asii byl sázkou na jistotu proti únavě (nejen v minulosti, ale také v současnosti) právě ženšen. Ačkoliv ženšen pravý neobsahuje kofein, některé z ginsenosidů (Rg1, Rg2, Rg3) pomáhají překonat únavu, navíc mají dobrý vliv na funkci učení a paměť. Saponiny jsou pomocníkem při regeneraci buněk, tlumení bolesti a pomáhají udržovat celkovou rovnováhu organismu. 

Velmi důležitý je vysoký obsah antioxidantů v ženšenu. Ty pomáhají tělu bojovat se stresem a podporují obranyschopnost.

Bylina pro ženy i muže

Ženšen je rostlina vhodná nejen pro ženy, ale i muže. Látky obsažené v ženšenu pomáhají odbourávat toxiny alkoholu a chrání játra. Ženšen má pozitivní vliv na sexuální aktivitu – a to jak u mužů, tak u žen. U mužů je vhodné doplňovat také hořčík, zinek a omega-3.

Ženšen patří mezi nejdůležitější rostliny používané při léčbě sexuálních poruch – může fungovat jako velmi silné afrodiziakum. Ženšen posiluje vaši bdělost a nepůsobí jako stimulující látky. Navíc (na rozdíl od kofeinu) nezpůsobuje excitaci – vzrušivost (nervozitu) a nenarušuje spánek. Naopak se používá v léčivech sloužících pro zlepšení kvality spánku. Zlepšuje syntézu proteinů a nukleových kyselin.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak zkrotit chutě na sladké?

Cukr je silně návykový, a pokud se ho zrovna snažíte omezit, bude po něm vaše tělo prahnout mnohem intenzivněji. Jak nezvladatelnou chuť

Tělo a kondice

Cvičení při nemoci?

Jak je to se cvičením během onemocnění? Kdy v tréninku pokračovat a v jaké chvíli se naopak raději léčit? Připravili jsme si pro

Tělo a kondice

6 projevů, že máte málo pohybu

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na