Tajemná moc pyramid

energie-pyramid
foto:Pixabay.com/Jonny Lindner

Starověké pyramidy imponují dodnes lidem svou čistou jednoduchou monumentálností bez ohledu na to, zda se jedná o stavby v Egyptě, Súdánu, Mezoamerice nebo Číně. Oficiální vědecké práce je označují za objekty, které sloužily jako hrobky, případně plnily funkci při náboženských obřadech. Stále však kolem nich existuje celá řada otazníků. Proto jsou pyramidy také vděčným tématem mnoha spekulací, které je spojují se zaniklými prastarými civilizacemi nebo mimozemskými návštěvami naší planety.

Jiným zajímavým tématem, než důvod jejich vzniku, je schopnost pyramid kumulovat energii. Příznivci pyramidologie prezentují názor, že se v nich setkává zemská a vesmírná energie, v důsledku čehož vzniká takzvaná mikroenergie a pyramidy disponují unikátním pozitivním vlivem na člověka a jeho zdraví, na potraviny, rostliny a vodu.

Působení pyramid na lidský organismus využívá pyramidoterapie. Uvnitř pyramidové stavby by se měl se člověk cítit klidně a příjemně. Po několika minutách, kdy dochází k postupnému uvolnění, se začnou bolestivě projevovat části těla skrývající zdravotní problém. Intenzita a charakter bolesti by měly pomoci indikovat chorobu blíže, například její závažnost nebo fázi, v níž se nachází. Postupně pak nepříjemné pocity odeznívají. K jejich úplnému odstranění může dojít při první návštěvě, spíše je však zapotřebí postup po několika dnech zopakovat. Lidé, kteří tuto terapii absolvovali udávají, že cítili, jako by jimi shora dolů procházel proud energie.

Vlivu pyramid na rostliny pěstované uvnitř je přičítána lepší klíčivost, rychlejší růst, odolnost vůči písním a až dvojnásobná úroda. Voda vystavená vlivu pyramid zůstává čistá a nerostou v ní řasy. Pitná voda pak získává lahodnější chuť a léčivé vlastnosti. Ovoce, zelenina nebo maso skladované v pyramidách zůstanou déle čerstvé. A protože nepodlehnou hnilobě, dojde za několik dní k jejich úplnému vysušení. Na sílu pyramid dnes také spoléhají někteří vinaři, kteří uvádějí, že víno v nich zraje lépe.

Tato tvrzení se samozřejmě setkávají s odmítavou reakcí ze strany přísně racionálně uvažujících lidí. Český klub skeptiků SISYFOS na svém webu uvádí:

Víra v účinnost a magické schopnosti pyramid je vzorovou ukázkou lehkověrnosti, resp. manipulovatelnosti a sugestibility člověka, zjednodušené řečeno hlouposti lidí.

Odmítavý postoj bývá zdůvodňován neprůkaznými výsledky různých měření a zkoumání, případně nenaměřením žádných odchylek od hodnot běžných mimo interiér pyramid. Nemůže však být jejich důvodem prostý fakt, že nás obklopují síly, na které je dnešní vyspělá věda stále krátká?

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.