Search
Close this search box.

Power jóga jako způsob, jak posílit celé tělo

Zdroj: Freepik.com

Power jóga je dynamickým cvičením jógy, při kterém dochází k aktivnímu zapojení svalů celého těla. Pokud chcete cvičit jógu pravidelně, ale klasická jóga vás nebaví, je power jóga vhodná právě pro vás. Nevěříte? Přesvědčte se!

Co je power jóga

Power jóga vznikla v druhé polovině devadesátých let v USA. Její původ je ve vinyasa józe a bikram józe. Na počátku vzniku power jógy stála trojice guru, kteří se vzájemně ovlivňovali a spolupracovali při tvorbě tohoto nového směru. Jejich cílem bylo vytvořit takové cvičení, které lidem pomůže upravit životní styl. V té době se jednalo zejména o Američany trpící na obezitu a stres. 

Při cvičení power jógy dochází ke spojení klasické jógy s aerobní aktivitou – v dřívějších dobách se jednalo zejména o aerobik. Touto kombinací vznikla aktivita, která vás zbaví stresu (stejně jako klasická jóga), ale také vám pomůže se zeštíhlením a formováním vaší postavy. 

Power jóga x klasická jóga

Je mnoho lidí, kteří se na power jógu dívají skepticky. Považují ji za fitness aktivitu, která nemá s klasickou jógou nic společného. To ale není pravda – i power jóga s sebou přináší mnoho benefitů. A to jak pro vaši psychiku, tak i tělo. Tento typ jógy je však upraven pro potřeby současných lidí, kteří nemají na cvičení tolik času. A kromě relaxace mysli touží také po vytvarování své postavy.

Hlavní rozdíl mezi klasickou a power jógou spočívá v rychlosti prováděných ásan. Zatímco v klasické józe je potřeba každou pozici řádně prodýchat, u power jógy jde spíše o dynamický a plynulý přechod z jedné pozice do druhé. 

Pokud se rozhodnete cvičit klasickou jógu, bude každé cvičení stejné jako to předchozí – u power jógy není stanovena žádná pevná sada cviků, vše záleží na vás či vašem instruktorovi. Power jóga vás protáhne, a pokud ji budete provádět správně a dynamicky, můžete s ní nahradit běžné kardio cvičení. 

Připravte se však na to, že se u power jógy opravdu zapotíte. Zatímco z vás po cvičení poteče hodně potu, vy budete mít skvělý pocit z toho, že jste pro své tělo něco udělala. Power jóga je skvělá na hubnutí.

Power jóga a její benefity

Power jóga dokáže zpevnit celé vaše tělo. Výsledků si díky dynamičnosti a náročnosti cvičení všimnete dříve než při cvičení klasické jógy. Nemusíte se však bát, že to nezvládnete, každé cvičení si můžete přizpůsobit svým schopnostem. Velkou výhodou tohoto cvičení je také fakt, že se budete soustředit pouze na své tělo a nic jiného – nejenže uděláte něco dobrého pro své tělo, ale také budete mít lepší náladu.

Kromě toho, že se naučíte lépe a hluboce dýchat, zlepší se vaše tělesná rovnováha – to vám pomůže v boji proti bolestem zad. Vaše tělo bude ohebnější, vitálnější. Tak co, zkusíte to také?

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám