Search
Close this search box.

Nejlepší přírodní prostředky proti vráskám

Zdroj: Freepik.com

Vrásky ke stáří přirozeně patří. Po třicítce se začínají objevovat u mužů i žen, u někoho rychleji a viditelněji, u jiného jsou téměř neznatelné. Kromě „nespravedlivých“ genetických dispozic má na jejich vznik zásadní vliv životní styl, znečištění životního prostředí, nesprávná strava, nedostatek kolagenu, problémy s játry a také péče, kterou pleti věnujeme. V tomto článku se podíváme na nejlepší přírodní prostředky proti vráskám.

Pro mnoho lidí je mladistvý vzhled a zářivá napjatá pokožka vizitkou úspěchu a sebevědomí. Nelze se tedy divit, že farmaceutické a kosmetické společnosti uvádí na trh stále nové a nové přípravky, které mají pomoci zamaskovat známky stárnutí. Neustálé bombardování pleti chemikáliemi v krémech, pleťových maskách a dalších preparátech však může být kontraproduktivní. Jejich dlouhodobé používání nemusí mít řadu let žádné negativní důsledky, nakonec se však většinou projeví zrychleným stárnutím, v horších případech kožními onemocněními. Naštěstí existují přírodní alternativy pro zpomalení tvorby vrásek. Jsou efektivní, levné, bez toxicky působících složek, a proto 100% lepší pro vaše tělo.

1. Kokosový olej

Kůže kolem očí je velmi jemná a citlivá. Kokosový olej je pro její ošetření používán po staletí. Oživuje kožní buňky a zvyšuje syntézu kolagenu.

2. Arganový olej

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité. V současnosti je jednou z nejčastěji používaných přísad kosmetických přípravků. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny a enzymy, které kůži vyživují a omlazují.

3. Olivový olej

Olej lisovaný z plodů olivovníku využívali ke kosmetickým účelům již starověcí Egypťané před 5 tisíci let. Pokožku hydratuje, je rovněž zdrojem antioxidantů jako vitamíny A a E, které pomáhají bojovat proti volným radikálům. Také chrání před poškozením pleti sluncem.

4. Aloe vera

Gel uvnitř dužnatých listů rostliny má hojivé, protizánětlivé a zklidňující účinky. Díky vitamínům a minerálům přijde vhod zejména po opalování. Kyselina jablečná zlepšuje pružnost pokožky a zabraňuje vzniku vrásek.

5. Kakaové boby

Je známo, že kakaové boby obsahují koktejl fytochemikálií, které chrání před některými nemocemi. Kromě toho však také zpomalují stárnutí organismu a pomáhají předcházet vráskám. Nejlepší jsou nepražené. Mlsouni čokolády by měli dávat přednost čokoládám hořkým (s co nejvyšším podílem kakaa).

6. Vitamín C

Kyselina askorbová je součástí hydroxylace aminokyseliny prolinu, hlavní složky kolagenu, která tvoří pojivo v kůži, šlachách, chrupavkách a kostech. Dopřávejte proto tento vitamín tělu v hojné míře nejen v zimě. Ideálními zdroji jsou jahody, rybíz, šípky, rakytník, rajčata, kiwi, paprika, kysané zelí a plody kustovnice – goji.

Tip: Roste vám na zahrádce červený rybíz? Máme pro vás připravený recept, jak si připravit domácí rybízový sirup.

7. Biotin

Biotin neboli vitamín B7 či vitamín H je velmi často přidáván do mnoha kosmetických přípravků pro svou důležitou roli při udržování dobrých vlasů a zdraví kůže. Přirozeně ho můžete organismu poskytnout stravou zahrnující košťálovou zeleninu, hnědou rýži, celozrnné cereálie, ořechy, mandle nebo houby.

8. Pískavice řecké seno

Listy a semena pískavice jsou bohaté na minerály a enzymy, které redukují vrásky. Snadno se vstřebávají a urychlují regeneraci pleti. Pomáhají pokožku napnout a zabraňují vzniku jemných linií kolem očí a koutků úst.

Zdroj: Freepik.com

9. Zelený čaj matcha

Chemické látky přítomné v zeleném čaji, které se nazývají katechiny, jsou silnými antioxidanty zabraňujícími poškození buněk pokožky a jejímu předčasnému stárnutí doprovázenému tvorbou vrásek. Zelené čaje, mezi nimiž je matcha králem, poskytují více než pětkrát vyšší množství katechinů oproti čajům černým.

10. Mořský kolagen

Kolagen ovlivňuje buněčnou obnovu, regeneraci a výživu chrupavek, kloubů, kostí, pleti, kůže, nehtů a vlasů. I když je možné vybírat z různých kolagenových doplňků stravy, my vám doporučujeme rozhodně Qi Colagen. Je bioaktivní, dobře se vstřebává a vaše tělo s ním pracuje tak, jako by si ho vyrobilo samo. Obsahuje bioaktivní mořský kolagen I. a II. typu, ajurvédský bylinný komplex a přírodní vitamin C.

Uvedené přírodní prostředky umožní vaší pleti stárnout pomaleji, nejsou však zázračné. Jednou se vrásky určitě objeví i na vaší tváři. Je to normální, nedělejte si z toho vrásky.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat