Search
Close this search box.

Které bylinky zmírní menstruační bolesti?

Zdroj: Freepik.com

Menstruaci často doprovází bolest, nespavost, únava, vyčerpání nebo výkyvy nálad. Jak zmírnit tyto vedlejší příznaky přírodní cestou a které byliny dokážou zázračně zmírnit potíže? Inspirujte se v následujícím článku.

Maliník

Maliník je jednou z bylinek, jejíž účinky jsou výrazně prospěšné ženskému organismu. Konzumace ve formě čaje se doporučuje jako prevence nebo při gynekologických potížích. Tlumí křeče, působí pozitivně na plodnost, upravuje stav sliznice a pomáhá při chronických zánětech. 

Hluchavka bílá

Popíjení čaje reguluje nepravidelnou a nedostatečnou menstruaci, zmírňuje menstruační migrény a pomáhá zvládat psychické problémy. Čaj můžete užívat preventivně před menstruací nebo v jejím průběhu.

Řebříček obecný

Univerzální ženská bylinka, jejíž květy jsou účinné proti bolestem hlavy, upravují cyklus a napomáhají pravidelnosti. Řebříček působí protizánětlivě, antisepticky a je močopudný.

Kontryhel obecný

Kontryhelový čaj upravuje menstruační cyklus, tlumí křeče, působí preventivně proti výskytu děložních myomů a má protizánětlivé účinky. Již odpradávna se užívá v kombinaci s řebříčkem nebo měsíčkem. Doporučuje se popíjet dlouhodobě, jelikož je velice chutný a nemá žádné nežádoucí účinky. 

Koupele z kontryhelu navíc pomáhají při výtoku a zánětech. Bylinka je vhodná i pro těhotné ženy, jelikož posiluje vazivo dělohy a je nápomocná v udržení plodu od 3. měsíce těhotenství.

Bazalka posvátná

Všeobecně rozšířená bylina původem z Indie upravuje nepravidelný cyklus a hladinu ženských hormonů během přechodu, reguluje psychické rozpoložení a harmonizuje hormony v těle. Pozor, bazalku užívejte pouze po předchozí konzultaci s lékařem nebo lékárníkem, jde o velmi silnou bylinu.

Šípek

Obsahuje velké množství vitamínu C a usnadňuje menstruaci. Šípkový čaj užívejte kdykoliv během dne, je plný antioxidantů, pomáhá proti onemocnění srdce a napomáhá správnému trávení.

Šišák bajkalský

Rostlina pocházející z oblasti Bajkalu se u nás sice volně nevyskytuje, ale v posledních letech ji můžeme často zahlédnout na zahradách nebo farmách. Kořen šišáku je silný antioxidant, využívá se k očistě organismu a regeneruje játra. Kromě pozitivních účinků na nespavost a deprese má bylinka zásadní přínos pro ženské tělo. Vyvolává nedostavující se menstruaci, podporuje léčení gynekologických zánětů a zastavuje silné krvácení.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám