Které bylinky pomohou ochladit organismus?

Zchlazení organismu pomocí bylinek

Žvýkání kostek ledu nebo dovolená na jižním pólu se nemusí ukazovat jako nejlepším řešením, a proto pro Vás máme výčet bylinek, které léto znatelně zpříjemní, ať už ve formě limonády, čaje nebo třeba domácí zmrzliny.

Máta

Máta není náročná na pěstování a to ani v našich podmínkách, proto je nejlepší volbou pro zchlazení těla pomocí bylinek. Po jejím požití netrvá příliš dlouho, než se dostaví požadovaný chladivý účinek. Ten vzniká díky tomu, že máta obsahuje mentol, který říká mozku, že tělo narazilo na něco chladivý. Máta tedy tělo zchladí i po požití horkého čaje. Optimální je nicméně pít mátu v limonádě v kombinaci s citronem nebo jahodami.

 

Meduňka

Meduňka rozhodně patří mezi bylinky, které pomáhají s ochlazením organismu. Mimo to pomáhá s usínáním, takže se nemusíte bát věčného převalování v posteli u tropických nocích. Dále má meduňka pozitivní vliv na úzkosti a nervozitu, takže zchladí nejen tělo, ale i nervy.

 

 

Indický angrešt

Indický angrešt je arjuvédská bylinka, která překypujeme vitamínem C a tvoří tak z indického angreštu skvělý antioxidant, který má mimo jiné pozitivní účinky na kardiovaskulární systém. Indický angrešt tělo ochlazuje zevnitř a mimo horké letní dny se může užívat u při horečkách.

 

Černý bez

Květ černého bezu pomáhá při cukrovce, má blahodárné účinky na pleť a pomáhá při detoxikaci. Jeho květ také snižuje horečku, ochlazuje a podporuje pocení, proto se z něj stává nenahraditelný společník pro dny s přemírou slunečního tepla.

 

Ibišek

Ibišek má spoustu účinků, které jsou pro tělo nepostradatelné. Mimo jiné je protizánětlivý, působí na vysokou hladinu cholesterolu a má také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.
Ibišek snižuje teplotu krve a chladí tak celé tělo.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.