Search
Close this search box.

Kontryhel jako svatý grál pro každou ženu

Zdroj: Freepik.com

Kontryhel obecný jako podpora plodnosti, společník při hubnutí nebo bojovník proti nastupující menopauze. Uplatnění pro tuto kouzelnou bylinku najde snad každá žena, ale má také výhody pro muže. Své blahodárné účinky vám rostlina propůjčí formou kontryhelového čaje, kloktadla nebo kapek. Kromě skvělých vlastností vás bylina okouzlí i svým roztomilým, drobným žlutým květem.

Využití kontryhelu je opravdu rozmanité, navíc nejsou známy žádné vedlejší účinky, a tak se jeho užívání nemusíte vůbec obávat. Naopak se vám kontryhel stane společníkem v boji proti různým neduhům a problémům. Dopřejte si alespoň preventivně jednou za čas kontryhelový čaj.

Kontryhel obecný a jeho vlastnosti

Nejčastěji se kontryhel využívá při léčbě různých gynekologických problémů. Pokud si budete pravidelně dopřávat například kontryhelový čaj, dojde ke zmírnění menstruačních bolestí. Zároveň umí zmírnit projevy nervozity, nadměrné pocení nebo nespavost, tím se stává vyhledávaným společníkem i během obávané menopauzy. 

Navíc kontryhel obecný pomáhá odstraňovat nečistoty z lidského těla, čímž dojde k urychlení metabolismu a snadnějšímu spalování kalorií. Ještě navrch dojde k posílení svalstva. Bylinka posiluje i dělohu, doporučuje se ji proto pravidelně užívat během i po těhotenství. Kontryhel v těhotenství vám dodá spoustu důležitých, zdraví prospěšných látek, především řadu antioxidantů.

Kontryhel čaj a kontryhel kapky

Kontryhel čaj najdete v téměř každé prodejně zdravé stravy nebo v lékárně. Výborný je kontryhelový čaj na plodnost, své uplatnění však najde i na jiných místech. Například se zaslouží o kvalitnější vlasy a nehty. Kromě toho je kontryhel čaj vhodný pro osvěžení těla. Doporučené denní dávkování kontryhelového čaje se pohybuje mezi dvěma až třemi šálky.

Pokud vás trápí každý měsíc nepříjemné menstruační potíže, doporučujeme vyzkoušet kontryhel kapky. Ty totiž bolesti pomáhají zmírňovat, stačí si třikrát denně nakapat přibližně dvacet kapek do vody či čaje. Užíváním kontryhelových kapek přispíváte i ke snazšímu otěhotnění nebo bezproblémovému spánku. Ve Švédsku se například pod polštář pro zlepšení kvality spánku vkládají kontryhelové svazky.

Kontryhel měkký: kapky

Kontryhel měkký neboli kontryhel obecný se doporučuje kloktat při zánětech v ústech, bolestech v krku nebo při angíně. Kontryhelové kloktadlo seženete v lékárně. Je také možné si z kontryhelu udělat výluh, přimíchat ho do teplé koupele a vychutnat si nejenom relaxující moment, ale i blahodárný vliv byliny na pokožku. Pokud bojujete s akné, oplachujte si výluhem z kontryhelu i obličej. 

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám