Search
Close this search box.

Jak zmírnit příznaky pylové alergie: Tipy pro pohodlnější jaro

Zdroj: Freepik.com

S příchodem jara se pro mnoho lidí stává pylová alergie nepříjemnou realitou. Pokud trpíte alergií na pyl, může vás potkat řada nepříjemných příznaků, jako je svědění očí, kýchání, ucpaný nos a další. Avšak existuje několik způsobů, jak zmírnit tyto symptomy a užít si jaro bez zbytečných potíží. V tomto článku vám představíme osvědčené tipy, jak si ulevit od příznaků pylové alergie.

Sledujte pylovou předpověď

Důležitým prvním krokem je být informován o aktuálních pylových podmínkách. Existují různé webové stránky a mobilní aplikace, které poskytují pylovou předpověď. Sledujte tyto zdroje a zjistěte, kdy je nejvíce koncentrace pylu ve vašem okolí. To vám umožní plánovat aktivity venku tak, aby se snížil kontakt s alergeny.

Větrejte správně

Během jarního a letního období je důležité větrat váš domov správným způsobem. Zavírejte okna v časech, kdy je nejvyšší koncentrace pylu ve vzduchu. Větrejte obvykle v ranních a večerních hodinách. Pokud chcete větrat, dělejte to raději po dešti, kdy je vzduch osvěžený. Používejte také filtry na vzduch v domě, které zachytí částice pylu.

Chraňte své oči

Oči jsou často postiženými orgány při pylové alergii. Pokud je to možné, noste sluneční brýle, které mohou působit jako bariéra proti pylovým částicím. Můžete také použít oční kapky, které pomáhají zvlhčit a uklidnit oči a také snižují svědění a zarudnutí.

Správná hygiena

Po pobytu venku se osprchujte a převlečte. Pyl se může zachytit na pokožce a ve vlasech, takže důkladné vyčištění pomůže snížit vystavení alergenům. Udržujte také čistotu v interiéru, pravidelně vysávejte a otírejte prach, abyste minimalizovali přítomnost pylu ve vašem domě.

Konzultujte s lékařem

Pokud jsou příznaky pylové alergie výrazné a obtížné, je vhodné se poradit s lékařem. Existují různé léky a terapie, které mohou pomoci zmírnit symptomy. Váš lékař vám může předepsat antihistaminika, nosní spreje nebo dokonce alergenovou imunoterapii, která vám může dlouhodobě zmírnit reakce na alergeny.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám