Search
Close this search box.

Jak se vyspat i v horkých dnech

Zdroj: Freepik.com

Nedostává se vám v letních měsících řádnému spánku a rádi byste nad vysokou teplotou vyzráli? Poradíme vám, jak se během horka vyspat co nejlépe a na co si dát naopak pozor. 

Otevřete si na noc okno

Přes den se kvůli vysokým teplotám nedoporučuje otevírat okno, vzduch v místnosti nemá možnost cirkulovat, proto vám pocitově bude ještě hůř. Větrejte pouze v noci, nejlépe kolem třetí hodiny ranní, kdy je nejchladněji. Vzduch se krásně pročistí, okysličí mozek a hned se budete cítit o něco lépe.

Vyměňte povlečení

Silným péřovým dekám a povlečení v létě odzvonilo, je čas na lehké, vzdušné a chladivé materiály. Mezi ty se řadí například len, hedvábí, satén nebo kvalitní bavlna, která saje pot.

Nezapomínejte na vodu

Bez vody se v parných dnech rozhodně neobejdete, dodržujte proto pravidelný pitný režim a noste vodu všude s sebou. Pokud dostanete chuť na změnu, možností je citron, pomeranč, máta nebo okurka, která organismus osvěží a hydratuje. 

V horké noci si dopřejte noční sprchu, ne příliš studenou, nejlepší možností je vlažná voda.

Tip pro vás: navlhčete ručník studenou vodou a přikládejte si ho na místa, kde jsou blízko cévy, tzn. zápěstí, krk, hlava, třísla nebo čelo. Pro každodenní osvěžení u sebe můžete nosit také rozprašovač naplněný ledovou vodou, která vás zchladí za každé situace.

Zatemněte pokoj

Vytvořte si ideální místo pro spánek. Světlo, které svítí skrze okna, může člověku způsobit nespavost, proto ho v ložnici omezte na minimum. Toho docílíte tak, že zatáhnete žaluzie, závěsy nebo rolety, čímž zatemníte prakticky celý pokoj. Pro lepší spánek a pohodlí si můžete nasadit škrabošku na oči, která zabrání proniknutí slunečních paprsků do očí, a vy tak budete nerušeně spát až do rána.

Zvolte správné pyžamo

V teplém nebo silném oblečení z nekvalitních materiálů spát v horkých dnech rozhodně nedoporučujeme, protože vám bude mnohem větší horko a tělo začne přirozeně produkovat pot. Vsaďte na prodyšné pyžamo, díky kterému se budete cítit uvolněně a příjemně.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak zkrotit chutě na sladké?

Cukr je silně návykový, a pokud se ho zrovna snažíte omezit, bude po něm vaše tělo prahnout mnohem intenzivněji. Jak nezvladatelnou chuť

Tělo a kondice

Cvičení při nemoci?

Jak je to se cvičením během onemocnění? Kdy v tréninku pokračovat a v jaké chvíli se naopak raději léčit? Připravili jsme si pro

Tělo a kondice

6 projevů, že máte málo pohybu

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na