Search
Close this search box.

Jak na výběr vhodného proteinu právě pro vás?

Zdroj: Freepik.com

Protein neboli bílkovina patří mezi takzvané makroživiny. Je podstatnou částí našeho organismu, neboť veškerá svalová hmota je složena právě z něj. Pokud trpíte nedostatkem proteinu, váš metabolismus se zpomalí a budete se potýkat s úbytkem svalů na těle. Proteinových doplňků stravy je celá řada, poradíme vám, jak vybrat ten nejlepší.

K čemu je protein vhodný?

Pomáhá doplnit bílkoviny, zlepšuje regeneraci kloubů a šlach, buduje svalovou hmotu, spaluje tuky a má efektivní vliv na hubnutí. Proteinový suplement podporuje imunitu, zabraňuje překyselení organismu, snižuje pocit hladu a udržuje hladinu pH v normálu.

Vymezte si vaše preference

Na trhu je celá řada proteinových doplňků, jak se v nich ale vyznat? Než abyste si vybrali nevhodný protein, dejte výběru dostatek času, případně se poraďte ve fitness obchodě nebo s profesionálním trenérem. Soustřeďte se na své vlastní tělo a potřeby, ujasněte si, v čem chcete, aby vám suplement pomohl. 

Syrovátkový koncentrát

Vyrábí se ze syrovátky, která obsahuje stopové množství laktózy a má skvělý poměr aminokyselin. Patří mezi nejlepší proteiny na růst svalů, je cenově dostupný, rychle se vstřebává a dodá potřebné bílkoviny po náročném výkonu. 

Syrovátkový koncentrát však nebude nic pro vás, pokud máte intoleranci na laktózu nebo jste vegan. Dnes již existuje mnoho rostlinných proteinů, zejména tedy jednosložkových. Prodávají se však i takové, jejichž obsah je směs několika proteinů dohromady, složením napodobují syrovátku. Mezi oblíbené rostlinné proteiny řadíme hrachový, konopný, rýžový nebo sójový.

Jaký protein na hubnutí?

Kvalitní produkt vám pomůže dosáhnout dostatečného příjmu bílkovin, nejsou v něm použity zbytečné ingredience (jako například zahušťovadla). Mezi nejznámější proteiny na redukci váhy patří syrovátkový a hrachový koncentrát, který je obohacen o sladidla a barviva. 

Co je při výběru důležité?

Dejte pozor na složení, nekupujte proteinové suplementy bez certifikace a čtěte recenze na internetu. Pokud nedokážete posoudit, jaký druh by pro vás byl nejvhodnější, nebojte se poradit s odborníkem.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám