Search
Close this search box.

Dárky na poslední chvíli: nakupte rodině zdraví prospěšné produkty

Zdroj: Freepik.com

Místo dárku, o kterém budete předpokládat, že daný blízký ocení, vsaďte na jistotu a zamyslete se, čím si v poslední době příbuzní procházejí. Pokud si nejste jisti, je skvělý nápad jim v nejbližší době zavolat a poptat se, jak se mají, co je trápí, případně co plánují po Novém roce. Třeba se dozvíte, že je toho teď v práci na ně moc, že je šéf rozčiluje doběla a pak se jim špatně spí, nebo že se bojí, že přes Vánoce přiberou a nebudou jim sedět kalhoty. Uvedeme si několik situací, které mohou nastat, a ideální dávku bylin na míru pro ně. Ocení pak vaši snahu pomoci, místo dávání něčeho zbytečného a budou vědět, že je posloucháte a chcete jim ulehčit. Bylinné dárky na poslední chvíli mohou pomoci od trápení i ulevit od bolesti.

Když je trápí vztahy

Pokud víme, že se někdo v rodině s jiným členem hádá, nebo mezi nimi je napjatá atmosféra, kromě nestranného názoru a podpory obou stran můžete poskytnout podporu z hlediska bylinek. Jak mohou pomoci bylinky? Věřte tomu nebo ne, při hádkách je téměř vždy chyba na obou stranách, tudíž je důležité, aby byly obě strany vyrovnané a klidné, než se rozhodnou konflikt vyřešit. Na podporu vnitřní psychiky a harmonie je výborná například ašvaganda, ženšen, a různé bylinné směsi pro vnitřní harmonii.

Když se špatně soustředí a zapomínají

Místo kávy, která může mít negativní účinky, jako například tvoření tmavých skvrn na zubech, překyselení organismu a vybudování závislosti na kofeinu, podpořte unaveného studenta nebo přepracovaného jedince přírodní cestou. Nejlepšími povzbuzovači jsou rozhodně matcha, maca, nebo Qi Coffee.

Zelená matcha je prášek z nadrcených listů zeleného čaje, kterou konzumujete přímo v nápoji a získáváte tedy více pozitivních účinků než při běžném výluhu čaje. Kromě běžného nápoje lze matchu použít i například na pečení. Skvělým příkladem jsou veganské matcha brownies. Maca ve veganských kapslích neboli peruánská modrá pilulka povzbuzuje nejen reprodukční a hormonální systém, ale psychiku a tělo jako celek. V neposlední řadě guarana (latinsky Paullinia cupana) je expertem na dodání energie, jelikož je až 4x silnější než šálek kávy.

Když jsou věčně nemocní

Přetížení a sychravé počasí jdou ruku v ruce s oslabením imunity, která může přerůst v celkový kolaps těla. Není vhodné přehlížet příznaky tělesného vyčerpání a kromě odpočinku je potřeba pracovat na posílení imunity. Vilkakora je úžasnou bylinou na veškeré záněty, které mohou probíhat v těle, a na podporu proti chřipce či zažívacích problémech. Ujistěte se, jestli netrpí příbuzný, kterému chcete vilkakoru darovat, nízkým krevním tlakem, protože ho ještě více snižuje. Hlíva ústřičná je nejen vynikající houba do pokrmů, ale sušenou a mletou dostanete do těla ve větším množství, než byste byli schopni zkonzumovat. Může vysoce podpořit obranyschopnost těla, skvěle léčí kožní problémy a regeneruje játra.

Když povolují opasek a chtějí s tím něco udělat

Stres se na nás může projevovat i jiným způsobem, a to přehnanou touhou po jídle, abychom se buď odměnili, nebo se nám otupily emoce. Čas od času se to stane každému a někdo s tím může mít větší problém bojovat. Je dobré takovým lidem, když jsou to naši bližní, ukázat, že je máme rádi v jakékoliv velikosti, ale jakmile budou připraveni pro to něco udělat, malý náskok do začátku určitě pomůže a ulehčí jim tu nejnáročnější fázi.

Touto fází si možná myslíme, že je začít, ale je prokázáno, že je mnohem těžší u diety a cvičení setrvat, než znovu začít. Začínat totiž můžeme každý den. Bylinky sice nejsou náhradou pestré stravy, ani nebudou za ně dodržovat dietu a cvičit, ale pomůžou organismu nezadržovat v sobě vodu, což může vést k povzbuzení člověka, který neviděl dlouho výsledky a motivuje ho to v procesu vydržet. Na odvodnění a urychlení organismu jsou výborné bylinky, jako bylinky na odvodnění, které mají kromě těchto účinků i mnoho dalších.

Bylinné dárky na poslední chvíli najdete v našem e-shopu Klub Energy Tábor a můžete si vybrat z mnoha bylinných extraktů a krémů, zelených potravin, přírodních šampónů a mýdel atd.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám