Search
Close this search box.

Co určuje rychlost hubnutí? Aneb, jak rychle zhubnete?

Zdroj: Freepik.com

Hubnutí rychle a efektivně je jedním z nejčastějších požadavků, převážně žen. Jak zhubnout zdravě, bez drastických a zbytečných diet? Co dělat, když potřebujete shodit pár kilo dolů? Poradíme v následujícím článku.

Upravte jídelníček

Vynechte bílé pečivo a nahraďte ho celozrnným nebo žitným a snažte se omezit cukr, zejména v sušenkách, sladkostech nebo ovoci. To s radostí konzumujte, především jablka, ale maximálně dvě za den. Připravujte si zeleninové mísy na spoustu způsobů obohacené o oříšky, olej, sýr nebo klíčky. 

Budete mít plnohodnotné jídlo nadupané bílkovinami, vlákninou a dalšími tělu prospěšnými látkami. Odpusťte si alkohol, sladké limonády i energetické drinky. Pravidelně pijte pouze čistou a studenou vodu, ta zrychluje metabolismus. Občas stravu zpestřete ovocným smoothie nebo bylinným čajem, zejména zeleným, který tělo detoxikuje, spaluje tuk a působí jako přirozený antioxidant.

Cvičení

Je velice důležité, ale tvoří pouze 20 % z celého úspěchu. Zapojte alespoň 3krát týdně do svého tréninkového plánu posilování a alespoň 2krát týdně některé z aerobních cvičení (běh, jízda na kole, plavání), díky kterému naberete svalovou hmotu a zpevníte tělo. Cvičení střídejte a tréninky kombinujte. Nezapomínejte na odpočinek, mimo tréninkové dny si zajděte na procházku. Jakmile najdete aktivity, které vás opravdu baví a naplňují, budete se cítit spokojeně a šťastně.

Spánek

Pokud tělu dopřejete kvalitní spánek, jste mnohem výkonnější a zdravější. Nedostatek spánku vede k menšímu pocitu sytosti z jídla, hladina testosteronu se snižuje, a naopak se zvyšuje hladina stresových hormonů. To má za následek nárůst hmotnosti nebo neschopnost hubnout. Unavené svaly potřebují kromě živin také čas na obnovu a regeneraci, spánek proto opravdu nepodceňujte.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám