Co můžete mlsat i před spaním?

Zdroj: Freepik.com

Také vás večer honí mlsná? Máte chuť přiběhnout k lednici a sníst vše, co v ní uvidíte? Ale ještě stále se držíte kvůli tomu, abyste nepřibrali? Pak vám můžeme prozradit, že nejste jediná. Naštěstí pro vás máme řešení – a to hned několik tipů na potraviny, které můžete večer mlsat a nepřibrat.

Tvrdé sýry s menším obsahem tuku

Pokud milujete kousky sýra jen tak, samotné, můžete se radovat. Pokud si dopřejete kousek kvalitního a nepříliš tučného sýra, dostanete pochutinu plnou bílkovin. Věděli jste, že sýry obsahují látku tryptofan, který se podílí na tvorbě serotoninu? Ten pomáhá ke klidnému spánku. K večernímu mlsání by vám mělo stačit zhruba 50 gramů sýru.

Ovesná kaše

Pokud jste si mysleli, že se ovesná kaše hodí jen ke snídani, byli jste na omylu. Když si dopřejete adekvátní množství, můžete si ji dát i večer. Ovesné vločky s mlékem jsou zdrojem kvalitních a lehce stravitelných sacharidů, nechybí ani proteiny a tryptofan, které najdete v mléce. Velkou výhodou je sytost tohoto jídla, takže ho nemusíte sníst moc. Vyzkoušejte pohankovo-ovesnou kaši s mákem, kokosem a kiwi a mlsejte zdravě.

Mrkev

Mrkev, ale i baby karotka jsou ideální na večerní mlsání – najdete v nich minimum kalorií, spoustu vlákniny a beta-karoten, který se během léta proměňuje ve vitamín A. Ten je důležitý pro zdravý zrak. Pokud si dopřejete baby mrkvičky s trochou ochuceného tvarohu, doplníte také bílkoviny.

Jablko a ořechové máslo

Jablka můžete jíst díky jejich nízkému množství kalorií ve kteroukoliv denní dobu. Nejenže skvěle zaplní žaludek a budete se cítit sytí, ale také po nich nepřiberete. Věděli jste, že právě jablka mají velmi pozitivní vliv na trávení? Pokud k jablku přidáte i trochu skořice nebo ořechového másla, dodáte svému tělu také dostatek bílkovin. Zde si však dejte pozor – ořechy jsou zdravé, ale tučné.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat