Search
Close this search box.

Co by měla obsahovat cestovní lékárnička

Zdroj: Freepik.com

Na každou cestu mimo domov byste měli mít připravenou cestovní lékárničku. Bez ohledu na destinaci může nečekaná nemoc nebo zranění překazit vaše plány. V tomto článku vám představíme seznam nepostradatelných položek, které by měla obsahovat cestovní lékárnička.

Základní léky

Zahrňte do své cestovní lékárničky základní léky, které vám mohou pomoci při běžných potížích. Patří sem léky proti bolesti a horečce, alergiím, léky na zažívání, nachlazení, kašel a rýmu, dále nosní přípravky, antiseptické prostředky (na dezinfekci ran), obvazový materiál pro první pomoc a náplasti.

Prevence proti nemocem

Pokud cestujete do oblasti s vysokým výskytem určitých nemocí, jako jsou malárie nebo zika, zvažte zahrnutí preventivních opatření. To může znamenat repelenty proti hmyzu, ochranné krémy s vysokým SPF, protizánětlivé prostředky na zmírnění otoků po bodnutí hmyzem, antimalarické léky nebo očkování podle doporučení odborníků.

Ošetření ran a zranění

Nezapomeňte na základní vybavení pro ošetření ran a zranění. Začleňte do lékárničky dezinfekční prostředek na čištění ran, sterilní obvazy, náplasti, elastické obinadlo, pinzetu a nůžky. Mějte také při ruce ledový obklad nebo chladivý gel na zmírnění otoků a modřin.

Léky na cestovní nevolnost

Pokud trpíte cestovní nevolností, doporučuje se mít v lékárničce léky proti nevolnosti a zvracení. Existují tablety, žvýkačky nebo náplasti obsahující léčivo proti nevolnosti. Tyto položky mohou být velmi užitečné, zejména při cestování autem, lodí nebo letadlem.

Osobní léky a doplňky stravy

Pokud pravidelně užíváte nějaké léky na předpis nebo doplňky stravy, nezapomeňte si je vzít s sebou na cestu. Ujistěte se, že máte dostatečnou zásobu léků a případně si zkontrolujte, zda jsou povoleny ve vaší destinaci.

Kontakty a dokumenty

V lékárničce by měl být také seznam důležitých kontaktů, jako jsou kontakty na vaše blízké, lékaře nebo pojišťovnu. Mějte po ruce i kopie vašich zdravotních a cestovních dokumentů, včetně předpisů na léky pro případ nouze.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám