Bylinky pro husté vlasy – Je to vůbec možné?

Staré dobré bylinky vám pomohou v nesnázích. Husté vlasy jsou snem každého. Ale pokud zrovna vaše hříva neměla to štěstí na husté a zdravé vlasy, máme pro vás pár bylinek, které pomohou.

 

Každý základ začíná na talíři

Ještě předtím, než začneme bylinkami, je důležité podotknout, že mnoho problémů začíná tím nejdůležitějším – stravou. Pokud se z fast foodových jídel stal denní chleba, není divu, že problémy nastaly. Zkuste jídelníček trochu obměnit, za zdravější a pestřejší stravu poděkují nejen vlasy, ale i zdraví.

 

Bylinní super hrdinové

Bylinky, osvědčené již našimi babičkami, se mohou zdát obyčejné, přesto dokáží zázraky. Jsou to například:

  • kopřiva 
  • rozmarýn 
  • měsíček
  • přeslička  
  • lopuch

Toto kombo se používá v podobě oplachu. Některé, jako je například kopřiva, jsou vhodné i jako čaje. Oplach vytvoříte vylouhováním bylin. Kombinaci si můžete vytvořit i podle toho, jak to zrovna vašemu tělu, konkrétně vlasům vyhovuje, což se může odvíjet od typu vlasů nebo ročního období. 

 

Stará známá šalvěj

Trápí vás problémy už od kořínku? Stará dobrá šalvěj oplývá antibakteriálními schopnostmi, které pomohou zejména, pokud trpí pokožka hlavy. Po každém mytí vmasírujte odvar ze šalvěje, pokožku zklidní. Pro silnější účinky namočte ručník v odvaru a nechte pár minut působit na vlasy.

 

Ostropestřec

Bylina, která hraje významnou roli při detoxikaci jater a pročištění ledvin. Účinky ostropestřce jsou ale daleko rozsáhlejší než se může na první pohled zdát. Ostropestřec mariánský zabraňuje vypadávání vlasů. Můžeme se s ním setkat ve formě oleje, který se aplikuje přímo na vlasy, nebo doplňků stravy. Jak nejlépe ostropestřec užívat naleznete zde

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.