Search
Close this search box.

Bylinky pro husté vlasy – Je to vůbec možné?

Zdroj: Freepik.com

Staré dobré bylinky vám pomohou v nesnázích. Husté vlasy jsou snem každého. Ale pokud zrovna vaše hříva neměla to štěstí na husté a zdravé vlasy, máme pro vás pár bylinek, které pomohou.

Každý základ začíná na talíři

Ještě předtím než začneme bylinkami, je důležité podotknout, že mnoho problémů začíná tím nejdůležitějším – stravou. Pokud se z fast foodových jídel stal denní chleba, není divu, že problémy nastaly. Zkuste jídelníček trochu obměnit, za pestřejší a zdravou stravu poděkují nejen vlasy, ale i zdraví.

Bylinní super hrdinové

Bylinky, osvědčené již našimi babičkami, se mohou zdát obyčejné, přesto dokáží zázraky. Jsou to například:

  • kopřiva 
  • rozmarýn 
  • měsíček
  • přeslička  
  • lopuch

Toto kombo se používá v podobě oplachu. Některé, jako je například kopřiva, jsou vhodné i jako čaje. Oplach vytvoříte vylouhováním bylin. Kombinaci si můžete vytvořit i podle toho, jak to zrovna vašemu tělu (konkrétně vlasům) vyhovuje, což se může odvíjet od typu vlasů nebo ročního období.

Stará známá šalvěj

Trápí vás problémy už od kořínku? Stará dobrá šalvěj oplývá antibakteriálními schopnostmi, které pomohou – zejména, pokud trpí pokožka hlavy. Po každém mytí vmasírujte odvar ze šalvěje, pokožku zklidní. Pro silnější účinky namočte ručník v odvaru a nechte pár minut působit na vlasy. Vyzkoušejte také šalvějovou tinkturu či olej a využijte sílu šalvěje na maximum.

Ostropestřec

Bylina, která hraje významnou roli při detoxikaci jater a pročištění ledvin. Účinky ostropestřce jsou ale daleko rozsáhlejší než se může na první pohled zdát. Ostropestřec mariánský zabraňuje vypadávání vlasů. Můžeme se s ním setkat ve formě oleje, který se aplikuje přímo na vlasy, nebo doplňků stravy.

Tip: Vyzkoušejte i účinné masky na vlasy. Připravili jsme pro vás 6 tipů na nejúčinější domácí vlasové masky.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak zkrotit chutě na sladké?

Cukr je silně návykový, a pokud se ho zrovna snažíte omezit, bude po něm vaše tělo prahnout mnohem intenzivněji. Jak nezvladatelnou chuť

Tělo a kondice

Cvičení při nemoci?

Jak je to se cvičením během onemocnění? Kdy v tréninku pokračovat a v jaké chvíli se naopak raději léčit? Připravili jsme si pro

Tělo a kondice

6 projevů, že máte málo pohybu

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na