Search
Close this search box.

Bylinky, které ocení i naši čtyřnozí miláčci

Zdroj: Freepik.com

Domácí mazlíčci jsou součástí našich životů a chceme jim poskytnout tu nejlepší péči. Kromě správné výživy a pravidelného veterinárního dohledu můžeme využít také přírodní bylinky na podporu jejich zdraví a blaha. V tomto článku se podíváme na několik bylinek, které jsou pro naše čtyřnohé miláčky přínosné a mohou jim pomoci s různými zdravotními problémy.

Máta na trávicí potíže 

Máta je bylina, která může pomoci při trávicích potížích našich mazlíčků. Je známá svými antispasmodickými vlastnostmi a může pomoci uklidnit zažívací systém vašeho mazlíčka. Přidejte několik lístků čerstvé máty do jejich jídla nebo připravte čaj, který jim můžete podat.

Heřmánek pro uklidnění

Heřmánek je známý svými uklidňujícími účinky a může pomoci zklidnit nervózní nebo úzkostlivé mazlíčky. Přidejte několik květů heřmánku do jejich jídla nebo jim uvařte slabší čaj. Nezapomínejte, že se pro zvířata používají bylinky určené specificky pro ně. Vyhněte se použití silných esenciálních olejů, které by pro ně mohly být toxické.

Šalvěj pro ústní hygienu

Šalvěj je bylina s protizánětlivými vlastnostmi, která může pomoci udržovat zdravou dutinu ústní u našich mazlíčků. Můžete připravit výluh ze šalvěje a pomocí jemného zubního kartáčku očistit zuby a dásně vašeho mazlíčka. Tím odstraníte bakterie a záněty v ústní dutině.

Kopřiva pro lesklou srst

Kopřiva je bylina, která může pomoci udržovat srst našich mazlíčků zdravou a lesklou. Obsahuje mnoho živin, jako jsou železo, vápník a vitamín C, které jsou důležité pro zdraví srsti. Můžete přidat sušenou kopřivu do jejich jídla nebo použít kopřivový extrakt na oplachování srsti při koupání.

Aloe vera pro péči o kůži

Aloe vera je rostlina s léčivými vlastnostmi a je skvělá pro péči o kůži našich mazlíčků. Má chladivé a hojivé účinky, které mohou pomoci při různých kožních problémech, jako jsou drobná podráždění, svědění nebo suchá kůže. Aplikujte čistý gel z aloe vera na postižené místo a opatrně vmasírujte do kůže.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám