Search
Close this search box.

Bylinky, které je vhodné užívat při menopauze

Zdroj: Freepik.com

Menopauza je součástí života každé ženy. Dochází při ní k poklesu produkce hormonů estrogenu a progesteronu, které mají za následek nedozrávání vajíček a ztrátu menstruace. Tomuto procesu se také říká klimakterium. Správnými bylinkami si můžete pomoci při bolesti a únavě.

Andělika čínská

Mletý kořen této rostliny přezdívané ženský ženšen obsahuje aktivní látky, které jsou vhodné nejen při ženské menopauze. Podle tradiční medicíny posiluje funkci lymfatického systému a krevního oběhu, pomáhá při zácpě, upravuje menstruaci, usnadňuje porod a léčí řadu ženských onemocnění. V klimakteriu je bylina používána pro odstranění návalů horkosti, proti vysušení poševní sliznice a má také antioxidační účinky.

Jetel luční

Obsahuje přírodní estrogeny, které aktivně zmírňují příznaky v menopauze. Nejčastěji ho najdeme v léčebných přípravcích nebo čajových směsích. U žen se těší velké oblibě, je sladký a chutná lahodně. Doporučuje se proti průjmu nebo kašli, jsou mu vlastní detoxikační a dezinfekční účinky.

Pupalka dvouletá

Pupalkový olej má vnitřní i zevní využití. Je hojně využíván v přírodním léčitelství a kosmetice. Zmírňuje projevy lupénky a atopického ekzému, působí na kvalitu nehtů, vlasů a pokožky a ovlivňuje tvorbu ženských pohlavních hormonů. 

Mateří kašička

Obsahuje velké množství vitamínů, aminokyselin a oligosacharidů, které mají příznivý vliv na ženský organismus. V menopauze se hojně využívá při potížích s nespavostí, psychickou nerovnováhou a ztrátou energie.

Ploštičník hroznatý

Bylina pocházející z východního pobřeží je výjimečná svým kořenem, který obsahuje glykosidy a terpeny. Ty jsou svými účinky podobné jako pohlavní hormony estrogeny, právě proto je ploštičník řešením na gynekologické potíže, nespavost nebo depresi.

Třezalka tečkovaná

Silně působící bylinka přírodního léčitelství se pyšní zklidňujícími účinky, je nápomocná při emoční nestabilitě, změně nálad a prospívá funkci imunitního systému.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat