Search
Close this search box.

Aplikace pro sestavení jídelníčku

Zdroj: Freepik.com

Díky chytrým telefonům si dnes můžete nainstalovat aplikace, které vám pomohou s hubnutím, udržením hmotnosti a zapisováním do kalorických tabulek. Pojďme se tedy na několik z nich podívat.

Kalorické tabulky

Nejznámější česká aplikace přístupná pro systém iOS i Android. Používání je možné po registraci, kde vyplníte svou výšku, současnou a cílovou hmotnost. Následně vám aplikace nastaví optimální energetický příjem spolu s vyváženým poměrem tuků, bílkovin a sacharidů. 

Jídelníček je rozdělen na jednotlivé dny a kategorie snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře, druhá večeře. Můžete si současně kontrolovat příjem stravy, pitný režim a fyzickou aktivitu. Konkrétní potraviny vybíráte z databáze, která má stovky produktů. 

Aplikace je skvělá i pro dlouhodobé sledování hmotnosti, energie či % svalové hmoty v těle. Je dostupná zdarma, pokud však chcete obsah bez reklam, připlatíte si 69 Kč za jejich odstranění.

Fit recepty

Aplikaci je opět možné stáhnout v AppStore nebo Google Play. Najdete zde stovky receptů v různých variantách, při výběru vidíte časovou náročnost pokrmu, množství, potřebné ingredience a nutriční hodnoty. Je zde na výběr snídaně, svačina, oběd nebo večeře a několik dalších možností, například pro vegetariány. Aplikace je zdarma (větší množství receptů za cenu 1,99 €/měsíc).

DietPoint

Oblíbená aplikace na hubnutí a plánování jídelníčku je dostupná pro iOS i Android. Po založení profilu si nastavíte věk, výšku, současnou a cílovou hmotnost, pohlaví a intenzitu cvičení. Následně si můžete vybrat z několika desítek dietních plánů členěných do skupin, jako například detoxikace, paleo, vegan, vegetarián, nízkosacharidová dieta a mnoho dalších. 

K dispozici máte i nákupní seznam, ve kterém najdete ingredience, které si zrovna potřebujete koupit. 20 dietních plánů je zdarma, další jsou však placené a cena za všechny je 115 Kč.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat