Search
Close this search box.

7 tipů na více energie v průběhu dne

Zdroj: Freepik.com

Trápí vás únava, podrážděnost a vyčerpání? Tyto příznaky často souvisí s nezdravým životním stylem a špatnou životosprávou. Jak získat více energie a co vás zaručeně nakopne? Inspirujte se našimi tipy v následujícím článku.

Dopřejte si kvalitní spánek

Dostatečný spánek je pro lidský organismus velice důležitý, při jeho nedostatku může docházet ke vzniku obezity, deprese nebo zvýšenému krevnímu tlaku. Snažte se spát dostatečně dlouho, ale pokud trpíte poruchou spánku, zkuste metody, které mnohdy opravdu fungují. Řadí se mezi ně například spánek ve vyvětrané nebo chladné místnosti, nošení masky na oči, relaxační koupel před spaním, pití bylinného čaje, meditace nebo jóga. Uvidíte, že se vám při vydatném spánku vrátí zpět ztracená energie, vstanete s úsměvem a přestanete se cítit unaveně nebo mdle.

Sportujte

Pravidelný pohyb má obrovský vliv na psychickou i fyzickou stránku člověka, zapojte proto sport do svého života. Sportovní aktivity vyplavují z těla endorfiny, díky kterým budete mít dobrou náladu a přebytek energie. 

Pozor na pitný režim

Dehydratace vede k nevolnostem, bolesti hlavy a v nejhorším případě i omdlení. Dbejte proto na dostatečnou konzumaci vody průběžně během dne, v letních měsících si ji můžete obohatit o citron, pomeranč nebo mátu. Dobře poslouží i ovocné smoothie, šťávy nebo bylinkové čaje. 

Stres je největší nepřítel

Dnešní doba je příliš rychlá, většina z nás je v každodenním napětí, nestíháme a nemáme na nic čas. Pokud jste ve stresu, trpíte nespavostí, únavou a psychickým vyčerpáním. Snažte se proto uklidnit, situaci rozdýchat a správně se koncentrovat. Zbavte se stresu pomocí dechových cvičení, meditace, sportu nebo setkání s kamarády.

Omezte alkohol

Konzumujte alkoholické nápoje pouze v omezeném množství, při nadměrném užívání je riziko vzniku depresí a nádorových onemocnění, ztráty svalové hmoty a uložení kalorií do tukových zásob, čímž se zastaví hubnutí. Mírná konzumace alkoholu má naopak příznivý vliv na kardiovaskulární systém, nezapomeňte proto alkohol vždy užívat v rozumném množství.

Upravte jídelníček

Strava by měla být pestrá a bohatá na všechny vitamíny a minerály, které naše tělo potřebuje. Hlídejte si příjem rychlých cukrů a omezte konzumaci sladkých nápojů, pochutin, fast foodů nebo průmyslově zpracovaných jídel. Jezte pouze skutečné potraviny, ovoce a zeleninu. 

Dělejte to, co vás naplňuje

Jestliže se cítíte pod psa, do ničeho se nenuťte a snažte se věnovat zálibám, díky nimž si oddychnete a pročistíte mysl. Další možností je setkání s přáteli, sociální vazby jsou důležité pro fyzické i psychické zdraví, udělejte si proto radost a podnikněte společně nějaký výlet, zajděte na masáž nebo dobrou večeři.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám