Search
Close this search box.

6 tipů, jak lépe vycházet s tchyní

Zdroj: Freepik.com

Vztahy s tchyní nebo tchánem jsou mnohdy složité a ne vždy se dají považovat za přátelské. Některé studie ukazují, že druhým nejčastějším důvodem hádek v manželství jsou právě rozepře s tchyní. Jak vycházet s tchýní? Na vzájemných vztazích musí chtít pracovat obě strany, jen tak se vše uklidní a vysvětlí. Můžete však zkusit sama pracovat na jeho oživení a respektu. Udělejte první krok. Tím dáte najevo, že opravdu stojíte o uvolněnou atmosféru.

Spolupráce

Zkuste s tchyní provozovat společnou aktivitu, o které víte, že baví vás obě. Chodíte rády nakupovat oblečení? Vezměte ji s sebou do obchodu. Peče vaše tchyně vynikající tvarohovou buchtu? Pochvalte ji a zeptejte se na recept. Zprvu to mezi vámi může působit napjatě, ale pokud začnete spolupracovat pravidelně, společnou řeč určitě naleznete.

Komplimenty

Pokud nevíte, jak začít konverzaci, zkuste tchyni něčím polichotit. Kompliment se nemusí týkat pouze vzhledu či uvařeného jídla. Vyzdvihněte její schopnosti a vlastnosti, všímejte si maličkostí. Uvidíte, že jí hned zlepšíte den.

Naslouchejte

Větší věkový rozdíl a k tomu matka vašeho partnera. Zdá se, že kromě člověka, kterého obě milujete, nebudete mít nic společného už z principu. Tchyni ale dobře naslouchejte, možná objevíte něco, co vás také zajímá a co by fungovalo jako společné téma. Například názor na knihu, pěstování květin nebo sledování pořadů v televizi.

Požádejte o radu

Bude to chtít pevnou vůli a spolknutí hrdosti, ale zkuste tchyni požádat o pomoc s problémem, na který sama nestačíte. Například víte, že skvěle vaří, vám se naopak moc nedaří a chtěla byste to změnit. Poproste ji o pomoc a oceňujte její rady a tipy. Právě tento krok vám může pomoci k prolomení ledů ve vašem vztahu.

Tip: Vyzkoušejte třeba nové zdravé recepty a navrhněte tchýni společné vaření.

Zdroj: Freepik.com

Zůstaňte nad věcí

Probíhají ve vaší domácnosti neustálé hádky a boje? Tímto způsobem si pouze poštvete tchyni proti sobě a stanou se z vás soupeřky už pravděpodobně do konce života. Nenechte se proto strhnout k hádkám, buďte chytřejší a vybudujte si pevnou strategii. Na konflikt nereagujte vznětlivě nebo agresivně, snažte se vše vyřešit po dobrém a s čistou hlavou. Pokud byste potřebovali podat přírodní pomocnou ruku, vyzkoušejte bylinky na zklidnění nervů a pozvěte tchýni na čaj.

Zkuste ji poznat a pochopit

Vaše tchyně pochází z odlišné generace a úplně jiného světa než vy. Poznejte ji, zajímejte se o její dětství, kde a jak vyrůstala, rodinné vztahy, sociální zázemí a celkovou minulost. I tchyně je jenom člověk a pro své činy má nějaké důvody. Po zjištění důležitých faktorů v jejím dosavadním životě již nebudete muset tolik odsuzovat a brát vše osobně. Buďte fér a řekněte jí i něco o sobě, nechte, ať vás opravdu pozná a pochopí vaše názory. Možná zjistíte, že máte více společného, než se na první pohled zdá.

Jaké jsou vaše tipy pro sblížení se s tchyní?

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám