Search
Close this search box.

5 tipů proti jarní únavě

Zdroj: Freepik.com

Jarní únava dokáže začátek nového období značně znepříjemnit. Nedostatek slunečního záření v zimních měsících, přejídání o svátcích, změny počasí, smog, mráz nebo prodělaná nemoc mohou hrát na jaře velkou roli. Proto jsme si pro vás připravili tipy, jak únavu úspěšně minimalizovat.  

Dopřejte si detox

Přes zimu se v těle nahromadí toxiny a škodlivé látky, které by si zasloužily dostat z těla ven. Řešením mohou být doplňky stravy (zejména s obsahem vitaminu D), pročištění organismu bylinnými čaji (například třezalka, meduňka a heřmánek) nebo horká koupel se solí.

Dodržujte pitný režim

Dostatečný pitný režim tělu pomáhá zbavit se škodlivých látek a působí proti únavě a vyčerpání. Ideálně pijte čistou vodu, občas ji však můžete dochutit o ovoce, bylinky nebo citrónovou šťávu. Skvělou volbou pro osvěžení jsou smoothie drinky, které si připravíte z čerstvého ovoce nebo zeleniny. Kombinací a variant je nespočet, najděte tu, která nejvíce chutná právě vám. 

Vitamíny a minerály

Obohaťte jídelníček o ryby, kuřecí nebo krůtí maso, zeleninu a ovoce. Můžete začít také se super potravinami (chlorela, klíčky), a pokud na sobě pociťujete těžkou únavu nebo počáteční deprese, dopřejte si hořčík ve formě tablet. Jeho deficit se projevuje také nespavostí, větší náchylností ke stresu, bušením srdce, bolestí hlavy a vypadáváním vlasů. Hořčík přispívá k funkci nervového systému a snižuje míru vyčerpání, proto je vhodný například proti jarní únavě.

Odpočívejte

Dopřejte si kvalitní a ničím nerušený spánek, choďte spát brzy a nejezte minimálně dvě hodiny před usnutím. Pokud vás trápí potíže se spánkem, vyzkoušejte uklidňující hudbu, masáž nebo si pořiďte anatomický polštář, který má kladný vliv na krk i páteř.

Pohyb

Pokud jste v zimě pohybu moc nedali, vaše tělo se na jaře začne ozývat. Postupně zapojujte do každodenního režimu některou z fyzických aktivit, jako například běh, jízdu na kole, posilování nebo jógu. S přibývajícím pohybem se bude vaše kondice zvyšovat, a vy tak budete mít více energie a dobrou náladu.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám