Search
Close this search box.

5 tipů pro vaši psychickou pohodu

Zdroj: Freepik.com

Žijeme v hektické době, udržet si psychickou pohodu je proto mnohdy nadlidský úkol. Stresové situace se hromadí, tlak pociťujete od vašich nadřízených a v domácnosti od partnera. Zkuste zapojit do každodenní rutiny některou z našich rad, která vám pomůže vyrovnat psychickou pohodu, a zamezí tak vyčerpání či dokonce nervovému zhroucení.

Kvalitní spánek

Slouží k regeneraci těla i mozku. Zpracováváme v něm prožitky, třídíme myšlenky a ukládáme je. Po kvalitním spánku se budete cítit odpočatě a svěže. Vaše tělo dobije baterky, tudíž si můžete dovolit větší zátěž. Naopak po probdělé noci se pravděpodobně setkáte s náladovostí, únavou a nesoustředěností. Zkuste před spaním odložit telefon, vypnout počítač a televizi. Vezměte si raději knížku, pusťte relaxační hudbu nebo se ponořte do horké koupele.

Sportujte

Fyzická aktivita prospívá vašemu zdraví i kondici. Sportem si pročistíte hlavu a nastartujete mozek. Je také prokázáno, že má pozitivní vliv na psychiku, jelikož se z těla uvolňují endorfiny, hormony štěstí, díky nimž se zlepší vaše nálada. Sport vás zbaví také stresu, díky vyplavení chemických látek z organismu. Ty má za následek špatný spánek, podrážděnost či nesprávný životní styl.

Čas pro sebe

Zkuste si najít přes den alespoň několik minut pro sebe, ničím a nikým se nenechte rušit a rozptylovat. Věnujte se tomu, co vás baví a dělá šťastným. Může to být čtení knih, procházka, vaření nebo jiná činnost, kterou milujete. Takový odpočinek vám pomůže i ve výkonu, hned budete mnohem produktivnější a více kreativní.

Jezte zdravě

Jídlo ovlivňuje fyzické i duševní zdraví, proto se nebojte zařadit do svého jídelníčku zdravé potraviny, které vytvoří vyváženou a kvalitní stravu. Nevynechávejte snídani, zkuste omezit alkohol a cigarety. Pokud víte, že nepijete dostatek vody, berte si všude láhev s vodou nebo si do mobilu nainstalujte aplikaci, která vám bude připomínat, kdy se máte napít. Vyhýbejte se rychlým občerstvením a kalorickým bombám. Ty vám do těla žádné živiny nepřinesou, rychle pocítíte hlad. Ten způsobuje nervozitu, špatnou náladu a podrážděnost.

Buďte s přáteli

Obklopujte se pouze lidmi, které máte rádi. Nenavazujte vztah s někým, kdo za to nestojí, a cítíte, že vás jeho přítomnost vyčerpává. Udržujte s kamarády a rodinou kontakt. Mít kolem sebe někoho, kdo vám poskytne emoční podporu, je k nezaplacení.

Tip: Ašvaganda je bylinka, která odbourá stres a dopřeje klidný spánek

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám