Search
Close this search box.

5 bylinek na pigmentové skvrny

Zdroj: Freepik.com

Pigmentové skvrny patří ke strašákům nás všech. Objevují se zejména u starších osob, výjimkou však nejsou ani děti či mladší lidé. Už se vám nějaké vytvořily? Poradíme vám, které bylinky proti nim pomohou.

Co jsou pigmentové skvrny?

Pigmentové skvrny jsou hnědé skvrny na pokožce, mají různou velikost, ale i různý tvar. Některé vznikají vnitřně (hormonálně), věkem, další pak díky nadměrnému vystavení se slunečnímu záření, zánětům kůže a poraněním, příčinou mohou být i některé léky a bylinky.

Jaká je prevence?

Ještě předtím, než vám poradíme, jak bojovat s již vzniklými pigmentovými skvrnami, vám řekneme, jak předcházet jejich vzniku. Největší pozornost je potřeba věnovat nákupu kvalitního opalovacího krému s dostatečným SPF faktorem – a to jak na tělo, tak i na obličej. Nezapomínejte však na to, že tělový opalovací krém nemá na obličeji co dělat. Kupte si raději obličejový denní krém s obsahem SPF. 

Které bylinky odstraní pigmentové skvrny?

Pokud toužíte po krásné a čisté pleti, můžete zkusit pigmentové skvrny odstranit nebo minimalizovat za pomoci nejrůznějších bylinek, ale i dalších babských rad. Ty nejčastější najdete níže.

1. Brambory

Jsou skvělým bojovníkem proti tmavým a nevzhledným skvrnám na vaší pokožce. Stačí, když si budete pokožku pravidelně potírat plátky brambor.

2. Citron

Díky jeho bělicím účinkům je ideálním lékem na pigmentaci. Stačí smíchat šťávu z několika citronů s medem a nanést na skvrny. Citlivou pokožku však může tato směs podráždit.

3. Petržel

Petržel je také výborná na bělení pleti. Stačí ji povařit a nálev použít k omývání pleti. Spolu s citronovou šťávou jde o ideální kombinaci proti pigmentovým skvrnám.

4. Slaměnka

Slaměnkový hydrolát má antiseptické účinky. Proto je vhodný nejen k léčbě pigmentových skvrn, ale také k hojení ran, ekzémů či akné. Současně léčí poruchy melaninu, který může způsobit ztrátu pigmentu či pigmentové skvrny.

5. Avokádo

Avokádo díky obsahu enzymů snižuje pigmentaci pokožky. Stačí, když avokádo rozmixujete na kašičku a nanesete na tělo a obličej. Dejte si však pozor na případnou alergickou reakci.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám