Search
Close this search box.

4 tipy, jak se vyhnout únavě po jídle

Zdroj: Freepik.com

Nepříjemná únava po jídle je běžným problémem mnoha lidí. Ten pocit těžkosti, plnosti a nekomfortu, který nás po jídle může pronásledovat, je velmi nepříjemný. Ale nezoufejte! Existuje několik jednoduchých tipů, které vám pomohou předejít tomuto stavu. 

Pomalé a důkladné žvýkání

Jedním z hlavních důvodů únavy po jídle je příliš rychlé a nedůkladné žvýkání potravy. Když jídlo dostatečně rozžvýkáme, usnadníme tím jeho trávení. Správné žvýkání pomáhá rozmělnit potravu na menší kousky a připravit ji na další procesy trávení. Navíc tím také snižujeme riziko nadýmání a plynatosti.

Omezte příjem tekutin během jídla

Pití velkého množství tekutin během jídla může rozředit žaludeční šťávy a ztížit trávení potravy. Pokud je to možné, omezte příjem tekutin během jídla. Místo toho si dejte dostatek tekutin před a po jídle. To vám pomůže udržet optimální stav hydratace a trávení bude probíhat efektivněji.

Zvolte menší porci a vyvážené jídlo

Pokud se budete přejídat, může to způsobit nepříjemnou únavu. Zkuste si dávat menší porce jídla a jíst pomalu. Tím svému tělu dáte dostatek času na to, aby si uvědomilo, kdy je plné, a zabráníte přeplnění žaludku. Dále je důležité vybírat si vyvážené jídlo obsahující vlákninu, bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy. Tato kombinace pomůže udržet hladinu cukru v krvi stabilní a zabrání rychlému uvolnění energie, což může způsobit únavu.

Pohyb po jídle

Po jídle se vyhněte dlouhému posedávání a podpořte trávení tím, že se vydáte na procházku nebo zkusíte lehkou fyzickou aktivitu. Pohyb podporuje peristaltiku, což je soubor svalových kontrakcí, které pomáhají přemístit potravu trávicím traktem. Kromě toho může procházka po jídle snížit pocit těžkosti a plnosti a přispět k celkovému pocitu pohody.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám