Search
Close this search box.

3 skupinové lekce, které vás budou bavit a dostanou vás do kondice

Zdroj: Freepik.com

Chcete začít cvičit, ale doma o samotě vás to nebaví? Pak se můžete zaměřit na skupinové lekce – na výběr budete mít pestrou škálu nejrůznějších druhů pohybu. Jistě si najdete takový, který si zamilujete. My vám dnes představíme naše tři nejoblíbenější.

TRX (závěsný trénink)

Pokud si chcete vyzkoušet něco, co je v současnosti populární, určitě vám doporučíme TRX. Jediné, co k tomu potřebujete, jsou TRX popruhy, jejichž cena se vám brzy vrátí. Pokud budete chodit na skupinové lekce, vlastní nebudete potřebovat vůbec.

Cvičení TRX se skládá ze dvou pevných popruhů, na jejichž konci je madlo pro ruku nebo nohu. Cvičíte s váhou vlastního těla tak, že jednu část těla zavěsíte do popruhu a druhá zůstane na zemi. Pomocí popruhů můžete vyzkoušet pestrou škálu posilovacích cviků. Pracujete s vlastní váhou, silou a rovnováhou. Ačkoliv se to nezdá, cviků, které si můžete vyzkoušet, je opravdu hodně.

Jumping

Velmi oblíbeným cvičením je také jumping (trampolínky). Toto aerobní cvičení se provádí na trampolínách s držadlem, které slouží jako opora, abyste při cvičení neztratili rovnováhu. Cvičení se skládá z jednotlivých prvků tvořících jednoduchou choreografii na svižnou hudbu, která vás vybičuje k těm nejlepším výkonům.

Výhodou je šetrnost ke kloubům – dopadáte na měkký povrch, nikoliv na tvrdou zem (jako třeba v případě běhu). Na trampolíně posilujete hlavně svaly dolních končetin, hýždě, záda a břicho. Při cvičení navíc spálíte velké množství kalorií. Jde o sport, který je náročný na vytrvalost, kondici a dýchání.

Tabata

Tabata je intervalový trénink, u kterého se střídají jasně stanovené intervaly. Trénink tabaty obsahuje 8 opakování intervalu, to obsahuje 20 vteřin cvičení a 10 vteřin odpočinku. Jedná se tedy o osm půlminutových bloků, v nichž střídáte vysokou intenzitu cvičení s krátkými intervaly odpočinku. Jedna tabata trvá 4 minuty. Za hodinovou lekci jich tedy stihnete opravdu hodně.

Tabata je vhodná pro všechny, kteří milují pravidelnost, a při pohybu se jim nechce přemýšlet. Když vám na lekci pustí hudbu určenou na cvičení tabaty, budete mít jistotu, že se opravdu nebudete nudit.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám